Doutníky Cohiba – Tradice a špičková kvalita

cohiba-logoZnačka Cohiba patří právem k těm nejproslavenějším a nejznámějším na světě. Cohiba je značkou kvality, tradice a dokonalosti.

Historikové se již po několik staletí dohadují, co vlastně slovo Cohiba označovalo v jazyce indiánů za dob Kryštofa Kolumba. Někteří zastávali názor, že termín Cohiba byl používán pro dýmku, jiní naopak tvrdily, že se jej užívalo pro označení tabákové rostliny. Nyní je však zřejmé, že slovo označovalo smotek tabákových listů ve tvaru připomínajícím dnešní doutník.

Značka Cohiba spatřila světlo světa v roce 1968 a byla původně určena jen pro nejvybranější společnost – Fidela Castra a hlavy států, které k vůdci přijely na návštěvu. O zrodu značky koluje v zemi bezpočet legend. V jedné z nich se praví, že Castrův osobní strážce měl soukromou zásobu doutníků, jež koupil od místního tabacquera. Vůdci natolik zachutnaly, že nechal jejich výrobce Eduarda Riveru tajně přestěhovat do vily v havaně, aby tam balil doutníky cohiba výhradně pro kubánskou vládu. Roku 1982 byly i široké veřejnosti představeny tři typy značky Cohiba a to Lancero, Corona Especiale a Panatela. V roce 1989 pak následovaly další tři typy – Robusto, Espledido a Exquisito. Tím se uzavřela nabídka série la linea Clasica. V roce 1992 byla uvedena na trh série La Linea 1492, tedy doutníky Siglo I, II, III, IV a V. Série La Linea Clasica nabízí středně silnou až plnou chuť, La Linea 1492 přináší chuť střední síly.

Pro výrobu doutníků značky Cohiba se používá těch nejlepších listů z pouhých deseti vybraných kubánských farem v oblasti Vuelta Abajo. Ke sklizni je každoročně určeno pět plantáží s nejlepšími listy. Dostupnost doutníků této načky bude vždy poněkud omezená, což je dáno v prvé řadě tím, že se úzkostlivě dbá na to, aby jejich kvalita byla vždy na nejvyšší možné úrovni.

Tabák používaný do náplně prochází navíc ještě třetí fermentační fází v cedrových sudech při které dochází k rozšíření chuťové a aromatické palety tabáku. Tyto doutníky balí pouze nejzkušenější a nejzručnější baliči. Každý krok v továrně probíhá pod dohledem vysoce kvalifikovaného týmu, jenž dbá o trvalé udržení prvotřídní kvality. Každý doutník se převažuje a kontroluje se jeho tvar a průměr. Zvláštní péče se věnuje tomu, aby krabice obsahovaly opravdu doutníky jednoho odstínu. Doutníky se podle odstínů třídí do 80 skupin.

Doutníky Cohiba patří bezesporu mezi to nejlepší kuřivo na světě, originální doutníky této značky můžete zakoupit v našem obchodě.

One Response to Doutníky Cohiba – Tradice a špičková kvalita

  1. Petr napsal:

    Mám v oblibě doutníky Cohiba Robusto, jsou sice dražší, ale kvalita je kvalita.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.