Jak vybírat doutníky

doutníkyPokud jste se rozhodli přidat k nemalé komunitě lidí, kteří kouří doutníky je velmi důležité správně vybrat ty, které vám budou nejvíce vyhovovat a které si oblíbíte. Každý kuřák doutníků má svoji značku a velikost, které dává přednost.

Začátečníci by měli hledat ty doutníky, které se prodávají v menších baleních po třech či pěti kusech a z těchto poté vybírat ty svoje. Kusové doutníky kupujte minimálně po dvou, jeden vzorek většinou nestačí k tomu, abyste si udělali skutečný obraz kvality a chuti.

Slabší doutníky pro začátečníky

Zpočátku zaměřte svoji pozornost spíše na slabé doutníky, které jsou jemnější a vhodnější pro kuřáky, kteří s nimi začínají. Silné a výrazné doutníky mohou svoji pronikavou chutí a mnohdy i štiplavou vůní být pro nováčky příliš vydatné. Slabší doutníky jsou rovněž jedny z nejlevnějších a nejdostupnějších a tak se vyhnete tomu, že budete nesprávně kouřit či ořezávat drahý doutník, který Vám později až budete zkušení odkryje pravé kouzlo tohoto legendárního kuřiva.

Doporučené doutníky pro začátečníky:

Naučete se vybírat kvalitní doutníky

Poté co se rozhodnete jaké doutníky pro vyzkoušení nakoupit se je snažte pečlivě prozkoumat a otestovat tak abyste se naučili rozpoznat kvalitu a správné zpracování a v budoucnu se vyhnuli kouření nekvalitních doutníků. Dobrým příkladem je tzv. „ucpaný doutník“ jehož náplň je balena příliš těsně, nebo se jednotlivé vrstvy dokonce překrývají. V takovém případě je možné pomocí prstů doutník jemně tisknout po jeho délce a pokusit se náplň uvolnit.

Opatrujte svoje doutníky

Pokud ještě nevlastníte humidor snažte se nakoupit takové množství doutníků, které můžete vykouřit v několika dnech. Rozhodně svoje doutníky nenechte ležet „ladem“ několik týdnů a také se je snažte skladovat alespoň v celofánu, nebo cedrovém papíru kde si uchovají svoji vlhkost. Pamatujte, že doutníky jsou velmi citlivé na změny vlhkosti a teploty, nevystavujte je nepříznivým vlivům které by mohli snížit jejich kvalitu a požitek z dokonalé chutě a vůně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.